Легалізація конопель в Україні

18.01.2021

Легалізація конопель в Україні

На даному етапі соціо-культурного становлення Україна бере впевнений проєвропейський вектор розвитку держави. Разом із тим гостро постає питання правового регулювання процесів вживання та культивування канабісу.


Легалізація конопель: питання ребром


На сьогоднішній день понад шістдесят країн зняли заборону на використання марихуани в медичних цілях. Такі передові держави як Великобританія, Німеччина, Ізраїль та США активно інтегрують рослинні препарати на основі конопель у вітчизняний  фармацевтичний простір.

Небайдужі активісти та депутати Верховної Ради сподіваються, що в новому році Україна поповнить ряди прогресивних країн.

Глава партії «Голос» Кіра Рудік написала на своїй сторінці у Фейсбуці, що українська громадськість стає заручником стереотипних поглядів.

«Неможливо і далі потурати абстрактним страхам суспільства про шкоду травички, коли мова йде про життя і здоров'я людини», - пише депутат.

Політик наголошує на тому, що сучасна медицина може запропонувати тяжкохворим пацієнтам куди більш потужні та небезпечні препарати на зразок кодеїну або морфіну. У той же час органічні препарати, виготовлені на основі продуктів коноплярства, для українців все ще під забороною.

На думку лідера партії «Голос», легалізація канабісу може істотно полегшити життя мільйонів українців. У цю групу потрапляють особи з епілепсією і цукровим діабетом, а так само громадяни, які страждають онкологічними захворюваннями і ті, у кого діагностовано розлади нервової системи різних ступенів тяжкості.


Що скаже організація об'єднаних націй


На початку грудня минулого року світова громадськість дізналася про те, що канабіс більше не зараховують до числа особливо небезпечних наркотиків. Рішення про виключення конопель і гашишу з цього переліку було прийнято членами ООН в ході голосування. Ті країни, які віддали свій голос «За» новий законопроект, посилалися на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Всього з 53 країн-членів ООН 27 підтримали формат нововведення, а 25 проголосували «проти». Серед противників виявилися такі держави як Пакистан, Єгипет, Росія і Китай. Україна, до речі, утрималася від голосування.

На думку експертів, виключення конопель зі списку особливо небезпечних наркотичних засобів дає зелене світло науково-дослідницькій діяльності. Ця практика дозволить глибше вивчити властивості канабіноїдів і дасть шанс мільйонам пацієнтів отримати якісну медичну допомогу без застосування синтетичних препаратів.


Думка православної церкви


В рамках зустрічі з главою держави предстоятель православної церкви митрополит Єпіфаній висловив свої думки щодо процесу легалізації конопель в Україні.

Митрополит сказав, що православна церква України ратує за використання продуктів коноплярства на благо людського здоров'я, якщо це не призведе до розвитку наркоманії в державі.


Органічна терапія: перші кроки України


Українські активісти вже не перший рік наполягають на необхідності пом'якшення заходів, які контролюють процес споживання конопель на вітчизняному просторі. Так небайдужі громадяни періодично влаштовують мітинги або збирають підписи під відповідними петиціями.

У жовтні 2020 року в рамках виборів глав регіональних рад Президент України Володимир Зеленський за допомогою додаткових бюлетенів провів опитування серед виборців. Одним з пунктів було питання про легалізацію каннабіса в Україні.

Незважаючи на те, що більшість громадян підтримали практику використання конопель в медичних цілях, вирішенням цього питання народні депутати займаються ось уже кілька місяців.

Депутати партії «Слуга народу» поділилися, що в розробці зараз перебувають відразу три законопроекти, які стосуються регулювання процесу споживання марихуани.


Надії та сподівання українських активістів: крига скресла


Ряди прихильників легалізації канабісу з кожним роком поповнюються. Все більше українців виступають за використання медичних конопель в терапевтичних цілях.

Сподіваємося, що запевнення членів правлячої партії зовсім скоро стануть реальністю і Україна відкриє свої кордони для інноваційних медичних технологій.

У минулому році в столиці відбулася Український конопляний ярмарок, який зібрав кілька десятків підприємців з усієї країни. Учасники заходу представили увазі споживача широкий перелік унікальних органічних товарів, виготовлених з конопель.

Конопляний ярмарок пробив стелю громадянської свідомості і показав українцям, що практика коноплярства, як така, не несе шкоди суспільству і не підриває етико-моральних засад.

Активісти сподіваються, що подібні заходи будуть проходити на теренах країни все частіше, прищеплюючи українцям культуру грамотного і безпечного коноплярства.


Контакти

зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом