Медичний каннабіс - користь чи шкода?
24.03.2021
В останні роки свідомість світових активістів тяжіє до популяризації медичного канабісу. За гучними гаслами легалайза стоїть не стільки бажання змін, скільки численні дослідження, які дозволили поглянути на коноплю під іншим кутом. Завдяки науковій діяльності, спрямованій на вивчення канабісу та його похідних, вченим вдалося довести користь рослинного компонента при боротьбі з широким переліком захворювань.
Теоретичний екскурс: чому за органічною терапією майбутнє
Перспектива розвитку коноплярства як галузі народного господарства багатьма громадянами сприймається, як мінімум, скептично, а в окремих випадках - вкрай вороже. Так в рядах громадян формується страх до самої культури коноплярства, народжується маса міфів та оманливих суджень.
На думку прихильників органічної терапії, це пов'язано з тим, що противники легалайза банально не володіють належним запасом знань і не можуть дати відповіді на питання - що таке медичний канабіс.
Давайте розглянемо, чим медичний канабіс відрізняється від звичайного.
Ключовими речовинами, які виділяються в складі конопель, прийнято вважати канабіноїди. Тетрагідроканнабінол (ТГК) спричиняє психотропну дію. Канабідіол (КБД) - це речовина з унікальним терапевтичним потенціалом, яка спричиняє позитивний ефект на організм. КБД не відрізняється психотропним впливом.
Процентне співвідношення цих двох елементів в складі продукту і зумовлює характер впливу рослини на організм. Медична марихуана відома високим вмістом каннабідіола і низьким рівнем тетрагідроканнабінола, що й обумовлює її лікувальний потенціал.
Канабідіол: універсальний рослинний препарат
В ході численних досліджень вченим вдалося встановити - сорти канабісу з високим відсотковим вмістом КБД мають протизапальну та знеболювальну дію на організм, купірує напади нудоти і булімії.
Конопля має яскраво виражений антидепресивний ефекто, що дозволяє говорити про раціональність її застосування при захворюваннях нервової системи. Рослинні препарати на основі похідних марихуани купірують напади тривожності та панічних атак, знімають ознаки хронічної втоми і неврозів.
Використання каннабідіола при лікуванні важких форм епілепсії - це відносно нове поле наукової діяльності. На сьогоднішній день немає синтетичних препаратів, чия ефективність була б доведена в боротьбі з цією недугою. Медична марихуана є найбільш дієвим способом лікування, який демонструє величезні перспективи розвитку органічної терапії.
Залежність від канабісу та «синдром відміни»
Противники медичної марихуани обурюються - на їхню думку, рослинні компоненти можуть викликати у пацієнта залежність, і він обов'язково стане наркоманом. Це ще один міф, породжений незнанням громадян.
Сорти конопель з переважанням каннабідіола фактично не можуть викликати залежність, так як вони не мають яскраво вираженої психоактивної дії. З цієї ж причини у пацієнтів, які використовують органічну терапію, не може розвиватися так званий «синдром відміни».
Всупереч розхожій думці, навіть серед поціновувачів сортів з переважанням ТГК залежних курців практично не зустрінеш. Канабіс здатний розвивати залежність лише в 10% випадків, що на порядок менше, ніж алкоголь або тютюн. У цих випадках мова йде виключно про психологічні симптоми: нетривале безсоння і дратівливість. Фізичного нездужання серед залежних 10% курців не спостерігається.
Як і будь-який медичний препарат, ліки на основі конопель слід приймати відповідно до встановленого дозування.
Медичний каннабіс в Україні
Незважаючи на сподівання активістів, які активно пропагують легалайз, фактично український уряд не прийняв закону, який би декриміналізував вживання медичної марихуани.
Проте, світочі української медицини, біологи і фармацевти все частіше піднімають питання про легалізацію медичного канабісу на загальний огляд. Це говорить про можливі перспективи розвитку культури рослинної терапії.