Медичний канабіс в професійних теплицях

05.05.2020

Медичний канабіс в професійних теплицях

Медичний канабіс відносно нова культура для вирощування в професійних теплицях і в великих масштабах. Але для тепличних технологій будь-яке завдання по силі, якщо відомі параметри вирощування. Зараз активно досліджуються оптимальні параметри по вирощуванню медичного канабісу в співвідношенні якості врожаю і енерговитрат, тому виробники різних систем адаптують свою продукцію під вимоги нової культури.

Швидкість розвитку актуальності даної теми може охарактеризувати простий факт: відомий новинний сайт для високотехнологічних тепличників HortiDaily випускав лише кілька заміток в тиждень в 2014 році. А сьогодні ця колонка переросла в окремий новинний ресурс MMJDaily.

 

Безсумнівно, рослина конопель не вимагає особливих зусиль для вирощування і культивування. За своєю суттю це бур'ян, пристосований до наших кліматичних умов.


Але якби було все так просто ...


Навіщо теплиця для медичного канабісу?

Рослина конопель не надто вимоглива на перший погляд. Але так здається, поки ми не стикаємося із завданням вирощування медичного канабісу.


Прийняти рішення про необхідність теплиці допоможуть наступні фактори:

- антистрес! Тепличні умови дають можливість створити оптимальні та постійні кліматичні умови і полив для рослини, що запобігає виникненню стресових ситуацій. Жіночі особини конопель, які нам дуже цінні, в слідстві стресу, навіть сильного вітру, можуть стати гермафродитними і втратити свої властивості;

- контроль клімату на кожній стадії вирощування;

- контроль якості продукції;

- захист від шкідників та інфекцій.


Якщо це висловлювати в цифрах:

- 6 врожаїв на рік

- 3-4 кг / м2 на рік
В даний час немає однозначної думки щодо технологічного обладнання для вирощування медичного канабісу в теплицях. Власне, як і для вирощування овочів))

Стандартної теплиці НЕ існує. Професійна теплиця - це адаптивний інструмент. Таке агро-лего, яке можна пристосувати для будь-яких завдань і технологій вирощування.

Є багато факторів, на які необхідно звернути увагу, приймаючи рішення про будівництво теплиці: місце розташування, кліматичні умови, якість води для поливу, плановані обсяги вирощування / збуту, для яких цілей планується вирощування і яким сертифікатам якості необхідна відповідність і т.д.

 

Тепличні технології надають різні рішення вирощування: в плівкових теплицях, в скляних, в закритих приміщеннях і в напівзакритих.
Часом клієнту складно зорієнтуватися в такому різноманітті пропозицій, рішень і співвіднести запити проекту і свої можливості. Але це тільки на перший погляд.

Стрімкий розвиток напрямку медичного канабісу веде до насичення ринку і зниження світової ціни на продукцію. Якщо Україна зважиться легалізувати вирощування медичного канабісу найближчим часом, то до цього моменту потрібно бути готовими вирощувати високоякісну продукцію в антибактеріологічних умовах.


Катерина Волянська,

представник голландських компаній в країнах СНД KG Greenhouses і Royal Brinkman

Контакти

зв’яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом