Де легалізована марихуана?
28.02.2021
Поки активісти виступають за легалізацію каннабіса, лідери світових держав переглядають систему законодавчого регулювання коноплярства. Так, процес культивації та вживання марихуани в деяких країнах дозволено повністю, а в деяких - з певними обмеженнями, стаючи предметом жвавих дискусій.
Уругвай - піонери світового легалайза
Першою державою, яка декриміналізувати процеси вирощування, реалізації, транспортування і вживання коноплі, став Уругвай. У грудні 2013 року місцевий уряд реалізувало новий законопроект, в рамках якого використання марихуани дозволяється всім громадянам країни у віці старше 18 років.
Особам, які бажають придбати порцію марихуани, слід зареєструватися в спеціальному державному реєстрі. Реалізацією конопель займаються аптеки, які отримали ліцензію на такий вид діяльності.
Щомісяця громадянин Уругваю може придбати не більше 40 грам органічного продукту. Можна займатися культивацією рослини і в домашніх умовах - на грядці дозволено вирощувати не більше шести одиниць культури.
На думку глави держави, новий закон дозволив знищити саме поняття «чорного» ринку конопель, а також - значно скоротив оборот важких наркотиків. Так Уругвай відкрив перелік країн, де легалізовані коноплі. Президент держави сподівається, що інші держави візьмуть на озброєння досвід уругвайців.
Країни, де легалізовано продаж марихуани: Канада в справі!
У 2001-му році канадський уряд початок планомірну роботу по легалізації коноплярства як галузі сучасної промисловості. Двадцять років тому влада зняла заборону на використання каннабіса в медичній практиці. Вживання фармацевтичних препаратів на основі продуктів коноплярства стало важливим кроком розвитку органічної терапії.
У 2018 році Канада стала державою, де легалізована марихуана навіть поза контекстом медицини. Ось уже більше двох років кожен громадянин країни старше 18 років може вирощувати, зберігати і продавати коноплю в невеликих обсягах. Так, максимальне дозволену кількість канабісу, яку можуть мати при собі канадці - це 30 грам висушеної рослини.
Варто відзначити, що Канада входить до клубу «Великої сімки», і вона стала першою державою цієї спільноти, яке декриміналізувати культивацію конопель в рекреаційних цілях.
Інші країни, де легалізована марихуана
На сьогоднішній день в ряді країн здійснюється суворе правове регулювання обороту канабісу. У деяких державах легалайз знаходиться зараз в процесі трансформації і доповнюється. Ось короткий перелік країн, де дозволений обмежений оборот конопель:
- Нідерланди;
- Північна Корея;
- Іспанія;
- Чехія;
- Австрія;
- Грузія;
- Португалія;
- Австралія;
- Окремі штати Америки (Орегон, Колорадо, Аляска, Вашингтон)
У 2019 уряд Ізраїлю прийняло новий законопроект, який дозволяє вживати і зберігати (не більше 10 грам) канабісу. Однак насолодитися ароматним димом рослини ізраїльтяни можуть тільки в стінах будинку - вживання продуктів коноплярства в публічних місцях і просто на вулиці строго заборонено.
Що стосується вживання конопель в медичних цілях, то ця практика дозволена в 25 штатах Америки, а так само в таких державах, як: Хорватія, Польща, Греція, Фінляндія і все той же Ізраїль. За останніми даними, Німеччина теж планує приєднатися до числа країн, де легалізована марихуана в медичних цілях.
Чого чекати від легалізації канабісу
За попередніми висновками експертів, процес декриміналізації коноплі дасть позитивні результати, як для національної економіки, так і для приватних підприємців. Всі ті, хто займався нелегальною культивацією і реалізацією марихуани, отримають офіційні ліцензії. Таким чином, діяльність тіньових торговців тепер буде організована в рамках чинного закону, що не тільки убезпечить підприємливих садівників, а й дасть порцію податкових відрахувань до державної скарбниці.
Крім того, покращиться і якість одержуваної продукції. Це можна сміливо стверджувати, грунтуючись на досвіді канадців. Тут для отримання ліцензії необхідно організувати сучасне культиваційна простір з новітнім обладнанням та кваліфікованим штатом співробітників.
Сподіваємося, що глави держав пострадянського простору по достоїнству оцінять перспективи розвитку коноплярства і зроблять правильні висновки.